Visas kategorijas

Sākums>Jaunumi>Nozares jaunumi

Kanādas viskijs vs. Burbons (īsi)

2022-07-27

Runājot par alkohola pasauli, konkrēti viskijs un burbons, jums ir jāsaprot dažas galvenās atšķirības. Lai gan viskijs un burbons vienmēr ir bijuši cieši saistīti, tie būtībā ir viena un tā paša gara dažādas formas. Kanāda ražo savu viskija formu, ko sauc Kanādas viskijs, savukārt burbonu galvenokārt ražo Amerikas Savienotajās Valstīs, jo, lai spirta veidu uzskatītu par burbonu, tas ir jāaudzē Amerikas Savienotajās Valstīs.

 

Runājot par Kanādas viskiju, Kanādas viskijam ir daudz mazāk prasību, tāpēc jums ir daudz vairāk iespēju izvēlēties nekā tā amerikāņu kolēģim. Viena no galvenajām prasībām burbona ražošanai ASV ir tāda, ka tas nedrīkst pārsniegt 80 pierādījumus, un tam jāatbilst arī noteiktām novecošanas prasībām. Kanādai ir diezgan interesanta vēsture, kad runa ir par tās attiecībām ar amerikāņu viskiju, īpaši aizlieguma laikmetā.


 Amerikāņu burbons


Atkarībā no jūsu vēlamās garšas izvēles Kanādas viskijam un burbonam ir dažādas garšas, taču tie ir ļoti līdzīgi, jo īpaši tāpēc, ka tie tiek raudzēti un izturēti būtībā vienādi, taču ir dažas būtiskas atšķirības. Viena no galvenajām lietām, ar ko Kanādas viskijs atšķiras no standarta viskija, ir tas, ka tas ir uzrakstīts un marķēts bez “e” viskija nosaukumā.

 

Tas nozīmē, ka Kanādas viskijs, kas apzīmēts kā "taisns burbons", patiesībā var nebūt "taisns burbons", kas ļoti atšķiras no stingrām marķēšanas un fermentācijas vadlīnijām, kas jāievēro amerikāņu viskijiem.

 

Kanādas viskija šķirnes mēdz arī destilēt ar ļoti neitrālām pierādīšanas vērtībām, tāpēc to garšas parasti ir vispārīgākas un nav tik intensīvas kā citiem tirgū esošajiem viskijiem. Attiecībā uz amerikāņu viskijiem ir ļoti stingri noteikumi un vadlīnijas par to, cik daudz alkohola varat pievienot visam maisījumam, savukārt Kanādas viskiji ļauj pievienot gandrīz jebkura veida alkohola saturu, lai izveidotu galīgo burbona maisījumu.

 

Amerikāņu viskijs


Ja esat kāds, kurš vēlas uzzināt galvenās atšķirības starp Kanādas viskiju un burbonu, jūs esat nonācis īstajā vietā. Šajā rokasgrāmatā mēs apskatīsim visu galveno informāciju par atšķirībām starp Kanādas viskiju un burbonu, lai jūs varētu saprast, kura opcija atbilst jūsu īpašajām garšas vēlmēm un vēlamajam dzeršanas stilam.

 

Vispirms apskatīsim Kanādas viskija vēsturi un galvenās atšķirības starp to un ASV sastopamo viskiju.

 

Galvenās atšķirības starp Kanādas viskiju un burbonu

Galvenā atšķirība starp Kanādas viskiju un burbonu ir šī.


Kanādas burbons

 

Kanādas viskijam ir pikantāka garša, savukārt burbonam ir maigāka, maigāka garša.


Kanādas viskiju var izturēt pārogļotās vai nepārogļotās mucās, savukārt burbonu var izturēt tikai jaunās ozolkoka mucās.


Kanādas viskijam ir jābūt izturētam vismaz 3 gadus, savukārt burbonam ir jābūt izturētam vismaz 2 gadus, lai to uzskatītu par burbonu.


No otras puses, jūs atradīsiet kanādiešu viskijus, kurus izvēlas destilēt, izmantojot melases, kļavu sīrupa, sviesta sviesta, krustnagliņu, muskatrieksta un brūnā cukura maisījumu. Lielākā daļa Kanādas viskiju izvēlas ražot no vienas spirta rūpnīcas, savukārt daudzi amerikāņu burboni izvēlas no dažādām spirta rūpnīcām visā valstī.

 

Kanādā ir arī daži ļoti stingri likumi, kuros minēts, ko var uzskatīt par burbonu vai viskiju viņu valstī, un Kanāda ir ļoti liela kukurūzas ražotāja pasaulē, un, ņemot vērā to, ka kukurūzas misa veido apmēram 51% burbona, tas ir patiešām svarīgs faktors, apsverot jebkura izvēlētā burbona vai viskija vispārējo kvalitāti.

 

Kanādas viskijus nevar marķēt kā burbonus, jo lielākā daļa maisījumu satur mazāk nekā 51% kukurūzas. Plauktos atradīsiet vairākus dažādus Kanādas viskija maisījumus, un ir svarīgi saprast atšķirības starp visiem šiem maisījumiem, pirms dodaties ārā un izvēlieties burbonu vai viskiju, kas atbilst jūsu garšas kārpiņām.

 

Kanādas viskijs


Populārākās Kanādas viskija iespējas

66 Gilead tumši sarkanais rudzu viskijs

 

66 Gilead Crimson Rye Whisky sastāv no īstiem rudziem un citiem spēcīgiem komponentiem, piemēram, ozola un šokolādes, kas nodrošina vienmērīgu un bagātīgu viskija garšu kopumā.

 

Šim viskijam piemīt zemes toņu piegarša, kas ieplūst pudelē, kad tas tiek izturēts sarkanvīna mucās.

 

66 Gilead Crimson Rye Whisky ir ideāls maisījuma komponents tiem, kam parasti nepatīk rudzu viskija iespējas, bet kuri vēlas izmēģināt kaut ko jaunu.

 

Kanādas viskija un burbona vēsture

 

Burbonam un Kanādas viskijam ir ļoti savstarpēji saistītas vēstures attiecībā uz to radīšanu un tirdzniecību, taču tiem ir arī ļoti atšķirīga vēsture. Nākamajā sadaļā mēs apskatīsim visas galvenās atšķirības starp Kanādas viskija un burbona vēsturi, lai jūs varētu izlemt, kurš jums ir vislabākais.

 

Kanādas viskija vēsture

Kanādas viskija saknes meklējamas lauksaimniecībā, un dažās Kanādas daļās kviešu bija ļoti daudz. Kanādas viskijs sāka savu fermentācijas procesu, un pēc tam, kad tas tika samalts smalkos graudos un pārvērsts miltos, tas tika ievietots dzirnavās destilācijai.

 

Viss Kanādas viskija radīšanas process lielā mērā bija saistīts ar radošumu un nepieciešamību ražot patentētu viskija izlasi, kas kanādiešiem nebija jāpaļaujas uz importu no Amerikas Savienotajām Valstīm. Vācu un holandiešu lauksaimnieki pēc tam imigrēja uz Kanādu, kuri pēc tam paņēma pieejamos kviešu graudus un viskija blakusproduktus un pagatavoja augstākās kvalitātes rudzu maisījumu.


Ķīnas viskijs

 

Līdz šai dienai Kanāda nepievieno rudzus saviem viskija maisījumiem, taču daži spirta ražotāji pievienos rudzus saviem maisījumiem tikai garšas dēļ. Aizliegums bija viens no galvenajiem kanādiešu katalizatoriem viskija ražošana, bet Kanādas viskijam ir bagāta vēsture, kas ir tālu pirms aizlieguma laikmeta.

 

Kad sākās Amerikas pilsoņu karš, ASV bija spiestas iegūt viskija piegādes no saviem partneriem kaimiņos Kanādā, kas izraisīja Kanādas viskija ražošanas pieaugumu.

 

Interesants fakts, kas jāatzīmē par Kanādas viskiju, ir tas, ka no šodienas tas ir viens no populārākajiem jauktajiem viskijiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Kanādā ražotais viskijs arī ļoti atšķiras no amerikāņu viskija, jo noteikumi, kas attiecas uz tā ražošanu, ir daudz saudzīgāki salīdzinājumā ar burbonu, ko ražo un ražo Amerikas Savienotajās Valstīs.

 

Lai Kanādas viskija izlase Kanādas tiesību sistēmā tiktu klasificēta kā viskijs, tajā jābūt miežiem, kukurūzai, kviešiem un rudziem, kas tiek raudzēti atsevišķās mucās, pirms maisījums tiek pievienots spirta rūpnīcai pēc garšas pīķa. .

 

Atšķirība starp Kanādas un Amerikas viskiju

 

Amerikāņu viskijam jāsatur vismaz 51% rudzu, lai to klasificētu kā rudzu maisījumu, savukārt Kanādas burbona variantus var marķēt kā rudzus, ja tie vispār nesatur rudzus. Lai Kanādas viskiju, lai to klasificētu kā viskija izlasi, tas jāveido, izmantojot graudu misu, jāuzglabā mazās mucās ne mazāk kā trīs gadus, visam procesam jābūt ražotam un raudzētam Kanādā, un alkohola saturs nedrīkst būt mazāks par 40 %.

 

Kad destilācijas process ir pabeigts, galīgajā Kanādas viskija maisījumā alkohola saturam jābūt 90% vai vairāk. Daži spirta ražotāji pat samazinās alkohola saturu gala viskija maisījumā līdz aptuveni 40%, kas tiek panākts, sajaucot viskiju ar ūdeni vai mazāk spēcīgiem stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, kas arī samazina viskija maisījuma kopējo krāsu un garšu. Lai to uzskatītu par viskiju pēc izvēles, gala maisījumam ir jābūt izturētam no koka izgatavotās mucās vismaz divus gadus, pirms beidzas viss fermentācijas process.

 

Vēsture Burbon viskijs

Amerikas Savienotajās Valstīs ražotajam Burbona viskijam ir stingrāki noteikumi un ierobežojumi attiecībā uz maisījumu sagatavošanu un iepildīšanu pudelēs nekā Kanādas viskija izvēlei. Lai burbonu ASV likumīgi uzskatītu par burbonu, tam jāatbilst noteiktam alkohola saturam un jābūt izgatavotam no ļoti specifiskiem kviešu graudiem.

 

Amerikāņu burbons ir izgatavots no specializēta maisījuma, ko sauc par "misu", kas ietver kukurūzu, rudzus, miežus un kviešus. Vēl viens ļoti svarīgs faktors, kas jāņem vērā, gatavojot amerikāņu burbonu, ir tas, ka vismaz 51% no spirta satura gala maisījumā ir tikai no kukurūzas.

 

Amerikāņu burbons jāizvēlas arī, izmantojot 80% neitrālu spirtu, kas ietver jebkura veida destilētu produktu, kas izgatavots no kukurūzas, bietēm vai melases, kas pēc tam jāpievieno gala maisījumam, papildus ne vairāk kā 2% garšvielu, kas var ietvert laboratorijā ražotas ķīmiskas vielas, bet Kanādas viskijs nevar saturēt nevienu no šiem elementiem.

 

Daži citi patiešām svarīgi faktori, kas jāpatur prātā, aplūkojot amerikāņu viskiju, ir tas, ka tam jābūt destilētam līdz 80% ABV vai 160 spirta grādiem. Amerikāņu burbona šķirņu destilācijas procesā izmantotajām mucām jābūt izgatavotām no lietota pārogļota baltā ozola vai jauna pārogļota baltā ozola.

 

Visi šie faktori un mainīgie var ievērojami atšķirties atkarībā no destilētāja un ražotā viskija veida, tāpēc noteikti paturiet to prātā, pirms pieņemat galīgo pirkuma lēmumu par jums piemērotāko viskiju.

 

Burbona un viskija vēsture visā pasaulē ir bagāta un daudzveidīga, tāpēc gandrīz jebkurā vietā jums nebūs problēmu atrast tieši to, kas atbilst jūsu īpašajām garšas vajadzībām un garšas interesēm. Viskija un burbona vēsture ir svarīga, jo tā sniedz priekšstatu par dzēriena tapšanu, papildinot kopējo pieredzi, dzerot no glāzes.

 

Tagad, kad esam apskatījuši visus svarīgos faktorus, kas jāņem vērā, izvēloties burbonu, ir pienācis laiks aplūkot dažas acīmredzamās atšķirības starp amerikāņu burbona izvēli un kanādiešu viskiju.

 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par Ķīnas viskijs, varat noklikšķināt uz treknrakstā iezīmētiem vārdiem.

 

Izdevums: Rubiks L.