Visas kategorijas

Sākums>Jaunumi>Nozares jaunumi

Ozola trūkums varētu ietekmēt burbona nozari

2023-05-25

Runājot par ozolkoka mucām, kurās izturēts viskijs, cilvēki mēdz domāt par šeriju un burbona mucām. Plašākajā viskija pasaulē burbona mucas nav nekas neparasts, un tās ir garšas mucas, ko daudzi izmanto. viskija spirta rūpnīcas bez tā nevar dzīvot.

Baltajam ozolam ir nostiprinoša tekstūra, kas novērš noplūdi, un tas ir mucas izvēle lielākajai daļai burbona viskiju. Tajā pašā laikā baltā ozolkoka mucas var arī efektīvi izvairīties no "koka zupas" parādības, ko izraisa ilgstoša novecošana, un var dot viskijs saldāka, vaniļas garša. Šis unikālais aromāts ir viena no svarīgākajām garšām, ko meklē daudzi mīļotāji.

图片 1_ 副本

Taču ir jaunākās ziņas, kas var satraukt burbona cienītājus: iespējams, ka burbona industrijā sāk pietrūkt ozolkoka mucu.

Pirms neilga laika Kalvins Normans, Pensilvānijas štata universitātes mežsaimniecības profesors, ierosināja, ka baltā ozols, kas ir ārkārtīgi vērtīgs resurss, drīz varētu kļūt deficīts. Baltajam ozolam var būt nepieciešami 60 līdz 80 gadi, lai tas izaugtu līdz minimālajam izmēram, ko var izmantot kokapstrādē, un tas jāstāda labi audzētā vietā. Iemesls ir tas, ka baltā ozola augšanas cikls nav īss, un mucu izgatavotājiem jāizmanto kvalitatīvs baltais ozols bez jebkādiem formas pagriezieniem, lai sagrieztu parastos dēļos, pēc žāvēšanas un cepšanas koka mucu izgatavošanai. Tas nozīmē, ka nākamajās desmitgadēs burbona nozarei var pietrūkt vienas ļoti svarīgas lietas: koka.

图片 3_ 副本

Tāpēc viskija industrija pēdējos gados ir veikusi pasākumus, lai mēģinātu saglabāt balto ozolu populāciju. Maker's Mark no Amerikas Savienotajām Valstīm ir uzsācis sadarbību ar Kentuki Universitāti, lai izveidotu bagātīgu baltā ozola krātuvi. Viņi arī strādā kopā, lai kartētu baltā ozola genomu, meklējot labākus ozolus. Turklāt Angel's Envy balto ozolu stādīšanas aktivitātes un dažādu ozolu stādīšanas un audzēšanas metožu izpēte un pielietošana, ko veica Buffalo Footprint of Kentucky sadarbībā ar Kentuki Universitāti, arī palīdzēs nodrošināt ozolu attīstības ilgtspējību.

图片 4_ 副本

Patiesībā pēdējos gados arvien vairāk spirta rūpnīcas sākuši pievērsties ilgtspējīgai attīstībai, daudz pūļu pielikuši arī ozolu resursu saglabāšanai. Protams, spirta rūpnīcām ilgtspējība ir tāls ceļš ejams, taču baltais ozols ir neaizstājams resurss viskija nozarei, un mēs sagaidām, ka viskija nozare uzņemsies iniciatīvu aizsargāt un atjaunot balto ozolu, lai ražotu vairāk izsmalcinātu viskiju.